My Opera is closing 3rd of March

Wyśmiewisko Różności

Dajcie mi punkt oparcia, a wyśmieję wszystko

Zasubskrybuj kanał RSS

Przyrost nieunikniony

, , ,


Smażenie grzybków

Apetyt rośnie
w miarę gotowania.
Komiksowa nauka geologii

, ,


Miłośnicy starych polskich komiksów z pewnością pamiętają tę scenę kuchennego nauczana geologii przez profesora T.Alenta:

Ciastowy model procesów geologicznych

Po latach można zobaczyć realizację tego pomysłu, o czym donosi blog Makezine.com – choć autor geologicznego ciasta raczej nie znała przygód Tytusa, Romka i A'Tomka. Szkoda, że dobre pomysły najciężej docierają do metodyków nauczania.

Geologiczne ciasto

Back to life, czyli samokrytyka

, , ,

Nie chce mi się. Jak pierun. Tak, byłem chory; tak, dołożyło się kilka innych przyczyn; ale prawda jest taka, że mi się nie chciało, stąd najdłuższa w historii przerwa w funkcjonowaniu bloga. Nawet wrzucić przysłowia z obrazkiem w sobotę mi się nie chciało. Szczera prawda jest taka, że nadal mi się nie chce, ale żeby nie zgnuśnieć, pora ruszyć kilka liter.

Dla zilustrowania próby powrotu do życia miało być coś zupełnie innego, ale nie dało się znaleźć w internecie. A podobno jest wszystko? No, ale nie wszystko widać jeszcze w wersji jutubowej. Zatem coś innego, co kojarzy mi się z czasami, kiedy byłem młody, naiwny, beztroski i nie znosiłem takiej muzyki, która dziś jest niemal cudem w zalewie.

P.S. Od października jeszcze nie naprawiono błędów w serwisie My Opera. Żenada. [/ALIGN]

Zamiast gadać farmazony

, , ,


Sejm

Błogosławieni, którzy nie widzieli
i poszli do okulisty.
Podobni do diabła

, ,


Na stronie CiekawostkiHistoryczne.pl pojawił się bardzo ciekawy tekst sprzed 90 lat, świetnie obrazujący ówczesną popularność pewnego widzenia rzeczywistości (które zresztą nie zanikło do dziś), dla wprowadzenia mały fragment:

Od kilku dni krążą po mieście sensacyjne wieści, że w klinice ginekologicznej dziesięcioletnia Izraelitka porodziła diabełka z rogami, kopytkami i ogonem. Wczoraj od rana już poczęły się gromadzić tłumy publiczności przed kliniką położniczą przy ulicy Kopernika, żądając wpuszczenia ich do wnętrza celem oglądnięcia diabła. Wśród tłumów zauważyć było można panie elegancko ubrane, które głośno twierdziły, że diabła widziały na własne oczy. Jest on przywiązany do łańcuchów w parterowej sali kliniki. Bryka on i bodzie, kto tylko do niego dostąpi. Opowiadano także, że we wtorek chciano go ochrzcić (…) równocześnie jednak błyskawica rozdarła obłoki (…) i księdzu, który miał ochrzcić diabełka, wypadło kropidło z ręki.Ubawiłem się setnie i polecam całość, ale koleżanka zwróciła moją uwagę przedruk tego tekstu na innej stronie, a dokładniej na listę proponowanych artykułów o podobnej tematyce.Nic dodać, nic odjąć (pan Bóg nakazał tylko się dzielić oraz mnożyć).

Politpoprawność cenzuruje walczących z rasizmem

, ,


Mark Twain. Jeden z najbardziej niepokornych myślicieli, nieznoszący ograniczania wolności, głupoty, partyjniactwa. Jeden z największych przeciwników niewolnictwa i rasizmu. I na co mu przyszło? Sto lat po śmierci, kiedy wreszcie (zgodnie z jego wolą) wydawane są jego wspomnienia; jednocześnie inny wydawca cenzuruje jego książki w ramach „walki z rasizmem”.

NewSouth Books, wydawnictwo z amerykańskiego stanu Alabama, zdecydowało zamienić w książce wszystkie 219 słów "nigger", czyli "czarnuch", na bardziej politycznie poprawny wyraz "slave" - niewolnik. W "Przygodach Tomka Sawyera" wykreślono również słowo "injun", które jest obraźliwym określeniem Indianina. Wydawca swoją decyzję argumentuje tym, że chce dotrzeć do jak najszerszego grona czytelników, a szkoły niechętnie przyjmują do swoich bibliotek książki, które zawierają jakiekolwiek rasistowskie wydźwięki. »»Doprawdy, żeby uznać „Przygody Hucka” za rasistowskie, trzeba być poje poprawnym politycznie. Od dawna uważałem, że politpoprawność to zaraza, która w gruncie rzeczy sama jest zawoalowaną nietolerancją.

Doskonale podsumowuje to poniższy dowcip:

Arcydzieła światowej literatury: poprawione w zgodzie z polityczną poprawnością! • Mark Twain: Huckleberry Finn — teraz bez słów na „cz”! • Lew Tołstoj: Pokój i pokój — teraz jeszcze więcej pokoju! • Herman Melville: Moby Dick intymna część.

Jednak lepiej zarabiać

,

Assange i Zuckerberg

Powyżej: Julian Assange, założyciel serwisu WikiLeaks i Mark Zuckerberg, założyciel serwisu FaceBook.

Za blogiem Unreasonable Faith

Koń, jaki jest, każdy wie

, , ,


Tirówka

Baba z wozu,
koń zastępstwa szuka.
Sankto subito

, ,


Muzułmańskie targi samochodowe
Ten model nazywa się „Sankto Subito” — czyli szybki i święty.