My Opera is closing 3rd of March

Wyśmiewisko Różności

Dajcie mi punkt oparcia, a wyśmieję wszystko

Zasubskrybuj kanał RSS

Zakazać kręcenia filmów!

, ,

Jak doniosła Wyborczaja Gazjeta:

Amerykańskie Stowarzyszenie Przemysłu Filmowego (MPAA) stara się przekonać Federalną Komisję Komunikacji (FCC) do wprowadzenia zakazu nagrywania filmów premierowo emitowanych w telewizji - donosi serwis Arstechenica.com. [...]

Jak donosi Arstechnica.com, MPAA już w ubiegłym tygodniu przekazało do FCC materiały, w których przedstawiciele stowarzyszenia przekonują, że wprowadzenie takiego obostrzenia pomoże w ochronie własności intelektualnej. Organizacja chce do blokowania możliwości nagrywania wykorzystać technologię o nazwie SOC (Selectable Output Control) - pozwala ona na "oflagowanie" emitowanego w telewizji materiału tak, by cyfrowy magnetowid odmówił jego zarejestrowania. Technologia ta jest już wdrożona w USA (tzn. obsługuje ją większość dostępnych magnetowidów i systemów telewizyjnych) - jednak obecnie FCC nie pozwala na korzystanie z niej.

Czytaj dalej…

Dajcie mi punkt oparcia, a wyśmieję wszystko!

, , ,

Reklama, jak wiadomo, jest dźwignią. Pewnie nie tylko handlu. Ostatnio strona tvn24.pl wprowadziła nowy rodzaj reklamy, osadzanej w zamieszczanych tam plikach wideo. Pomysł jak najbardziej rozsądny - nadeszła pora na skomercjalizowanie świetnego patentu i już dawno się tego spodziewałem. Nawet rozsądnie jest to zrobione - reklama jest w odtwarzaczu, a nie w pliku wideo, można ją łatwo zmieniać, nie jest nachalna i nie obciąża łącza.

Inna sprawa, to kontekst tej reklamy... Wiecie, co to kontekst? Pewnie, ale gdyby ktoś wątpił - np. reklamy Google są dobierane (automatycznie) do treści strony. A oto moje pierwsze zetknięcie z reklamą na tvn24.pl:

Czytaj dalej…

Mirdautas Vras!

, , ,

No to zaczynamy

Zdumiewająco łatwo to idzie. Od jakiegoś czasu miałem ochotę podzielić się z Państwem moimi przemyśleniami… Wróć! Za drętwo. Cześć ziomy? Też nie. No to będzie bez przywitania. I bez większej ideologii, zamierzam tu wrzucać rzeczy, jakich nie chcę dłużej trzymać w szufladzie, a dla których (na razie) nie ma miejsca/okazji w ramach innych moich prac/zajęć/przedsięwzięć. W ramach pierwszego postu zaś, zamiast (albo: w roli) manifestu, mój autoportret z automottem.

noga

- powiedzała moja mądra noga. No to ruszyło. Mirdautas Vras!

Motto na pierwsze urodziny bloga
• …oraz na drugie urodziny.