My Opera is closing 3rd of March

Wyśmiewisko Różności

Dajcie mi punkt oparcia, a wyśmieję wszystko

Zasubskrybuj kanał RSS

I w proch się obrócisz

Może już jestem wapniakiem, ale tęsknię za wapnem. Takim wapnem dla chorych, z apteki. Zwykłym, bezsmakowym, sprzedawanym w rozdzieranej folii aluminiowej, które rozpuszczało się w wodzie i doskonale orzeźwiało.
Dziś są tylko wapna, które smakują ohydnie (mimo naćkanych barwników, smaków i konserwantów, a może właśnie przez nie), odrzucają goryczą aspartamu, a jedna trzecia tabletki pozostaje w postaci wstrętnego proszku, który zgrzyta między zębami. Nawet jak się poprosi o bezsmakowe wapno w folii, to nie jest lepiej.

Wapno

Kiedyś, gdy choroba psuła czas świąteczny, chociaż kuracja miała urok. Dziś, kiedy ani porządnego wapna, ani porządnego soku… Pozostaje smęcić po wapniacku.

Wypełniacz świąteczny

,
Tak, wiem, nie jest tak dobre, jak świąteczny Monkey Basket.

Carpe diem

,

Carpe diem, chwytaj dzień – mawiał mędrzec. W dniu wigilijnym oznacza to między innymi: zjedz karpia. Wszystkim przyjaciołom, znajomym, czytelnikom jak i przypadkowym gościom życzę zatem, żebyśmy zawsze to my jedli karpia, a nie on nas, bo ryzyko zawsze istnieje.

Karp marokański

Lepiej przed niż po

, , ,


Myślenie

Pomyśl dwa razy.
Albo poproś o pomoc.
Komu Muzyki Trochę?

,

Zgodnie z obietnicą: dwa utwory w wykonaniu zespołu KMT z koncertu na rozstrzygnięciu Szóstego Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego Przystani (pod hasłem Bułata Okudżawy „zbiorę wszystkich przyjaciół i serce przed nimi otworzę bo doprawdy czy warto inaczej na ziemi tej żyć”).

Więcej nagrań KMT.

Potęga prasy

, , ,


Oto potęga prasy (internetowej):

WikiLeaks zakazane/dozwolone w Australii

Przez rok Australijczycy zabraniali linkowania do stron WikiLeaks, ale oto wystarczyło, żeby napisał o tym tvn24.pl — i w ciągu kilku godzin zakaz zdjęto. Mają te Australijczyki respekt przed polskimi mediami, co?

Notabene, Australia to niezły zamordyzm internetowy jest.

Szósty Konkurs poetycki Przystani – krótka relacja

, , ,

Prawdziwego mężczyznę poznać po tym, jak kończy. Prawdziwego organizatora poznać po tym, jak podtrzymuje trwanie. Dlatego cieszy każda kolejna, udana edycja wartościowych imprez kulturalnych. Szósty już Ogólnopolski Konkurs Poetycki (pod hasłem Bułata Okudżawy „zbiorę wszystkich przyjaciół i serce przed nimi otworzę bo doprawdy czy warto inaczej na ziemi tej żyć”), jaki organizuje Stowarzyszenie Młodzieżowe „Przystań” pokazał, że przedsięwzięcie nie tylko trwa, ale ma się dobrze, a nawet rozwija.

Niemal dwie setki nadesłanych zestawów (każdy od trzech do czterech wierszy) to rekord konkursu, a zarazem wyjątkowo dużo pracy dla jury (w składzie: Lech Lament oraz obok podpisany Artur Jurgawka). Jeszcze większym wyzwaniem okazał się wyjątkowo wysoki poziom: zwykle o podium bije się około dziesięciu autorów, w tym roku było ich ponad dwudziestu; żal było, że nagród nie ma więcej. Co jeszcze milsze, niewiele było zestawów naprawdę słabych czy niewartych uwagi. Najwyraźniej poetyckie wiatry w tym sezonie wyjątkowo sprzyjały.

Oficjalna gala dla laureatów odbyła się 20 listopada w Klubie „Przystań” z udziałem zwycięzców (niestety, nie wszystkim udało się dojechać), jury oraz zaproszonych gości. Prowadzona przez Marię i Jacka Sulkowskich impreza była urozmaicona: nagrodzone wiersze (recytowane przez samych organizatorów i prowadzących) przeplatane były poezją śpiewaną przez Jerzego Kellera. Silnym akcentem muzycznym był koncert niedawno reaktywowanego zespołu KMT, który z Martyną Strychalską w roli wokalistki pokazał nowe, bardziej drapieżne oblicze. Nie brakło także żartów i akcentów parodystycznych.Istotnym elementem była premiera książki powstałej dzięki „Przystani”, a wydanej przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Turku. Antologia poezji „Przystań – dzieciom, czyli notatnik dziecięcy” to zbiór wierszy dla dzieci, pisanych i przez dzieci i przez dorosłych. Na gali obecna była część autorów, którzy również zostali uhonorowani. O książce jeszcze napiszę.

Na części oficjalnej poetycki wieczór się nie skończył, bowiem jeszcze długo w noc rozmawiano o kulturze i sztuce, wymieniano wrażenia i śpiewano. Goście – laureaci wrócili więc do domów z miłymi wrażeniami i z pewnością wspominać będą Turek jako miasto wyjątkowo poetyckie.

Więcej w temacie:
Protokół konkursu
Piosenki Jurka Kellera
Galeria zdjęć
Piosenki KMT
• O książce „Przystań – dzieciom, czyli notatnik dziecięcy” (wkrótce)
[/ALIGN]

Przysłowie dla tych, co im się nie chce

, , ,


Odciski

Bez pracy nie ma odcisków.
Poczucie humoru po koreańsku

, , ,


Kim Dzong Il w kuchni

Dowcip, wskutek niezrozumienia i nadgorliwości generałów, okazał się brzemienny w skutki…

Korea ostrzelała Koreę