My Opera is closing 3rd of March

Wyśmiewisko Różności

Dajcie mi punkt oparcia, a wyśmieję wszystko

Świecić przykładem

, ,


Problem wtórnego analfabetyzmu został nareszcie zauważony przez wyższe sfery.
Księżna Kamila czyta książkę do góry nogami
Na zdjęciu: Książę Karol i jego małżonka Kamila, księżna Kornwalii.

Konkurs dla buntownikówZ dedykacją politykom

Komentarze

trzcina środa, 9 lutego 2011 18:46:43


ızzɐɹɐdɐd

smile

Bożena Bożena328 środa, 9 lutego 2011 19:32:29

smile up

Niezarejestrowany użytkownik środa, 9 lutego 2011 20:25:49

scenki.blogspot.com writes: :))))) A w Polsce to co? "(...) Według badań międzynarodowych organizacji PISA (Międzynarodowego Programu Oceny Umiejętności Uczniów) i OECD (Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju) blisko 40% Polaków nie rozumie tego, co czyta, a kolejne 30% rodaków rozumie, ale w niewielkim stopniu. W 2002 r. Międzynarodowy Program Oceny Umiejętności Uczniów PISA przebadał 265 tys. 15-latków z 31 państw. W raporcie końcowym PISA stwierdziła, że co dziesiąty absolwent polskiej podstawówki nie potrafi czytać, w zasadniczych szkołach zawodowych zaś analfabeci wtórni stanowią jedną trzecią. Z socjologicznego punktu widzenia analfabeta wtórny to człowiek, który mimo ukończenia szkoły nie potrafi sprawnie czytać ani pisać. Można być także analfabetą funkcjonalnym, czyli osobą, która wprawdzie składa litery w wyrazy, a wyrazy w zdania, ale nie potrafi zrozumieć ich treści ani znaczenia. Dotyczy to nawet prostych komunikatów, z którymi mamy do czynienia na co dzień, np. ulotek informacyjnych o sposobie dawkowania leków. (...)" Źródło: Przegląd 12/2006, „Kraj wtórnych analfabetów” Joanna Tańska

Artur „Jurgi” JurgawkaJurgi środa, 9 lutego 2011 23:56:09

No niestety, to co w Polsce, to znam z autopsji, kiedy pracowałem w szkolnej bibliotece. Nastolatkowie bliscy dorosłości dukają po sylabie, nie potrafią przejrzeć tekstu. Ułomność.

Niezarejestrowany użytkownik czwartek, 10 lutego 2011 11:52:05

Anonim2 writes: "blisko 40% Polaków nie rozumie tego, co czyta, a kolejne 30% rodaków rozumie, ale w niewielkim stopniu." Nie wiedziałem, że 70% rodaków interesuje się mechaniką kwantową ;)

Jak korzystać z funkcji cytowania:

  1. Zaznacz tekst
  2. Kliknij link „Cytuj”

Napisz komentarz

Komentarz
BBcode i HTML niedostępne dla użytkowników anonimowych.

Jeśli nie możesz odczytać słów, kliknij ikonę odświeżania.


Buźki