My Opera is closing 3rd of March

Wyśmiewisko Różności

Dajcie mi punkt oparcia, a wyśmieję wszystko

Superknedel, czyli sposób na rozpadające się knedelki

,


Obok pulpetów i kiełbasek kotlińskich najpopularniejszym chyba daniem na szybko dla wszelkiego rodzaju singli są różnego rodzaju gotowe knedle. Ja szczególnym sentymentem darzę knedle truskawkowe, którym dawniej uparcie karmiła mnie babcia. Każdy, kto takowe kiedyś przygotowywał, zdaje sobie sprawę z największej ich wady — podczas gotowania często się rozpadają i z knedli robią się kawałki ciasta w rzadkiej zupie truskawkowej. Wydawało mi się zawsze, że nie ma na to rady — poza nabraniem wprawy w gotowaniu i starannym pilnowaniem. Myliłem się.

Sposób na rozlatujące się knedle wymyśliła niedawno moja babcia, chociaż nie gotuje już od bardzo dawna. Sposób prosty i absolutnie skuteczny, choć nieco czasochłonny, bo wymagający kupienia knedli dwa dni przed przyrządzeniem. Po przetestowaniu pora zdradzić go światu.


• Wyciągamy paczkę knedli z zamrażarki i pozostawiamy na dobę w temperaturze pokojowej. Knedle oczywiście rozmrożą się przez ten czas, rozmiękną, a następnie skleją ze sobą.
• Rozmrożone i sklejone knedle wkładamy nazad do zamrażarki na czas wystarczający, aby się na nowo zamroziły, już jako jeden duży knedel.
• Taki gotowy superknedel normalnie gotujemy, wrzucając w całości do garnka, wedle przepisu na opakowaniu, ale gotujemy nieco dłużej.

Gotujemy superknedel

• Gotowy superknedel wyciągamy w całości na talerz i konsumujemy. Dzięki swojej strukturze nie pozwala on na wypłynięcie truskawek: nawet jeśli nadzienie z zewnętrznych komórek wyleci, to ze środkowych pozostanie, dzięki czemu straty będę niewielkie.

Jemy superknedel

• Bon Appétit. Ja lubię z odrobiną masełka i cukru.

Jesteśmy knedlem Borg. Podnieście pokrywki i przygotujcie swoje garnki.
Rozgotowywanie jest daremne.


[/ALIGN]

Świat się nie skończył. Ta ostatnia niedziela IIRecepta na udane życie towarzyskie w XXI wieku

Komentarze

Niezarejestrowany użytkownik poniedziałek, 22 lutego 2010 11:49:07

Lizard writes: Wedle informacji na opakowaniu, to ten produkt nie kwalifikuje się do ponownego zamrożenia po jego rozmrożeniu. Czyżby prowokacja bakterii salmonelli?

Niezarejestrowany użytkownik poniedziałek, 22 lutego 2010 19:04:15

Rysiu writes: Salmonella będzie używana jako nanowszczepy. Ten cytat powinien brzmieć: "Jesteśmy knedel Borg. Otwórzcie usta i poddajcie żołądki. Zostaniecie przyłączeni. Trawienie jest bezcelowe." Jurgi: nie wyciekało czasem z ciebie nadzienie truskawkowe po tym obiedzie?

Artur „Jurgi” JurgawkaJurgi poniedziałek, 22 lutego 2010 21:43:59

Rysiu, faktycznie, kilka godzin po posiłku wydzielały się ze mnie truskawki. Ale potem już nie. To źle, czy dobrze? Może jestem już zasymilowany? o

Lizard, to ty? if yes then: Kooopę lat! bigsmile

Niezarejestrowany użytkownik wtorek, 23 lutego 2010 10:09:59

Lizard writes: Rozmrożone knedle z żywymi kulturami bakterii. @Jurgi: Jo, its mi. Frasunek for ju. :-)

Jak korzystać z funkcji cytowania:

  1. Zaznacz tekst
  2. Kliknij link „Cytuj”

Napisz komentarz

Komentarz
BBcode i HTML niedostępne dla użytkowników anonimowych.

Jeśli nie możesz odczytać słów, kliknij ikonę odświeżania.


Buźki