My Opera is closing 3rd of March

Wyśmiewisko Różności

Dajcie mi punkt oparcia, a wyśmieję wszystko

Prosimy nie robić scen!

, , ,


Nowe technologie są wykorzystywane w różny sposób. Kiedy jedni siedzą i oglądają śmiszne filmiki na YouTube, inni biegają i takie filmiki kręcą. Nie chcę przynudzać w taki upał, więc jedynie zachęcę do zapoznana się z dorobkiem grupy IMPROV EVERYWHERE.

My robimy sceny! — takie sobie obrali motto. I robią sceny, czyli uliczne i znienackie happeningi ku uciesze gawiedzi, które nagrywają i wrzucają na YouTube, ku uciesze gawiedzi, czyli naszej. Szczególnie wychodzą im skecze oparte o klasykę popkultury.

Na przykład Gwiezdne Wojny w metrze:Albo Pogromcy duchów w publicznej bibliotece:Księżniczka Leia, czytająca podręcznik „Galaktyczna rebelia dla opornych” jest rozbrajająca. Drugi film zaskakuje pozytywnym podejściem ludzi do nagłych wydarzeń. Nawet ochrona nie reaguje na pojawiające się duchy, a potem ich pogromców.

Tak niewiele trzeba, żeby zrobić coś fajnego, znam jedną ekipę, która klka lat temu kręciła domowym sposobem, tanim aparatem, filmy kryminalno-szpiegowskie. Niestety, chyba nie są nigdzie udostępnione. Zatem, wbrew tytułowi: róbmy sceny! Warto.

Mnie osobiście w dokonaniach IMPROV EVERYWHERE brakuje nawiązania do Star Treka. A tak bym chciał zobaczyć jednego z moich idoli: Mr Spocka, albo komandora Datę. A jeszcze chętniej obejrzałbym scenki z naszej rodzimej kinematografii, coś z klasyki komedii. I niekoniecznie scenę z rozmową o sztuce w odmętach rzeki…
[/ALIGN]

Nieważne, że cel odległyDaj takiemu palca…

Komentarze

Artur „Jurgi” JurgawkaJurgi środa, 14 lipca 2010 21:13:15

I od razu nawiązanie, które wpadło mi w oko przed chwilą:

http://imgur.com/2KSr8.jpg -

drzewacz środa, 14 lipca 2010 22:36:22

Naprawdę świetnie wyreżyserowane i przeprowadzone "happeningi" (?). :') Mnie szczególnie spodobała się "próba samobójcza" i komedia romantyczna z taksówką. Coś więcej niż "dla śmiechu". Majstersztyk.
http://improveverywhere.com/2005/12/10/suicide-jumper/
http://improveverywhere.com/2005/07/29/romantic-comedy-cab/

Niezarejestrowany użytkownik czwartek, 15 lipca 2010 13:43:51

semprini writes: REWELACYJNY jest filmik "Where is Rob?" Kurczę - po reakcjach przypadkowych przechodniów widać, że Amerykanie, jakkolwiek według stereotypów grubi i mało bystrzy, to jednak potrafią się bawić. U nas zaraz jakieś babcie by zaczęły się zamaszyście żegnać, albo okładać dziwnie zachowujących się ludzi siatami z zakupami... No i straż miejska na wszelki wypadek wlepiłaby mandat, choć sama by nie wiedziała dokładnie za co. Ech.

trzcina piątek, 16 lipca 2010 09:28:51

Gratuluję filmików! smile

Teraz już wiem że nagłe podwojenie liczby wstawionych okien YouTube (ni stąd ni z owąd) nie jest problemem wyłącznie moim bigeyes bigeyes
http://files.myopera.com/trzcina/files/double.jpg -
Może to jakiś nowy konflikt kodów Opera10.60 & YouTube?... confused

Artur „Jurgi” JurgawkaJurgi piątek, 16 lipca 2010 10:22:45

Ciekawe, ja akurat nie zauważyłem. U mnie za to na niektórych stronach wstawione YT wędrują w dziwne miejsca, ale to może być konflikt z moim skryptem regulującym jakoś obiektów flash.

Elżbieta Dudek (Petz)Ela65 piątek, 16 lipca 2010 10:43:18

Super!! bigsmile yes yes yes

drzewacz sobota, 17 lipca 2010 07:48:37

Originally posted by trzcina:

Teraz już wiem że nagłe podwojenie liczby wstawionych okien YouTube (ni stąd ni z owąd) nie jest problemem wyłącznie moim


Nie mam tego problemu. Zauważyłem natomiast, że nie mam już krzaczków zamiast polskich znaków kiedy wstawiam do wpisu zdjęcie. Musieli zrobić jakiś upgrade na My Opera.

Artur „Jurgi” JurgawkaJurgi sobota, 17 lipca 2010 08:18:10

Tak, ostatnio było sporo zmian i poprawek.

Artur „Jurgi” JurgawkaJurgi poniedziałek, 19 lipca 2010 00:03:36

Originally posted by trzcina:

Teraz już wiem że nagłe podwojenie liczby wstawionych okien YouTube (ni stąd ni z owąd) nie jest problemem wyłącznie moimWłaśnie się pokazało i u mnie, w najnowszym wpisie. Ale pod IE jest to samo, więc to nie sprawa przeglądarki, a raczej portalu My Opera. Mam nadzieję, że szybko poprawią.

Jak korzystać z funkcji cytowania:

  1. Zaznacz tekst
  2. Kliknij link „Cytuj”

Napisz komentarz

Komentarz
BBcode i HTML niedostępne dla użytkowników anonimowych.

Jeśli nie możesz odczytać słów, kliknij ikonę odświeżania.


Buźki