My Opera is closing 3rd of March

Wyśmiewisko Różności

Dajcie mi punkt oparcia, a wyśmieję wszystko

Nornica Pictures się chowa… znaczy: mieszka w Turcji

, , , ,


Co by było gdyby… gdyby Monty Python powstał w Turcji? zamiast w Wielkiej Brytanii I gdyby zajął się kręceniem amerykańskich filmów fantastycznych i sensacyjnych? Dość zaskakujące pytanie i wydaje się, że próżne spekulacje. Ale nie, nie zadałbym pytania, gdybym nie miał już na nie odpowiedzi (taki filodendrycki spryt).

Przykładowo, gdyby wyciuckali Georga Lucasa i nakręcili Gwiezdne Wojny, zapewne końcowa scena walki z Imperium i strasznym Vaderem wyglądałaby tak:Zwróćcie uwagę na muzykę! Kompozytor ten sam, ale coś nie tak… Moją uwagę zwrócili jeszcze kosmici, którzy pojawiają się od mniej więcej 2:30” — wyglądają jak wyjęci ze starej gry Rescue on Fractalus (aka Behind Jaggi Lines). „The way of exploding head” — podsumował sceny walki Axe, który mi to wygrzebał.
[/ALIGN]


Ale, co my tam jeszcze mamy z fantastycznej klasyki? No przecież: Star Trek! Kultowy serial lat sześćdziesiątych. Oto mamy i kpt. Kirka i pana Spocka, Scotty'ego, dra McCoya… Ale, ale…Przyznam, że nie ogarniam, czy to było kręcone na serio, czy dla jaj. Ale przy tym kawałku widnieje w informacjach data 1973, trochę za wcześnie na filmy amatorskie. A na ile mogę ocenić z tego kawałka fabuły, to scenariusz jest tak samo zerżnięty z oryginalnej serii.

Na tubie wala się tego więcej: mamy więc Turkish E.T., Turkish Superman i wiele innych. Miłośnikom fantastyki pozostawię odkrywanie tego fascynującego świata równoległego. A teraz coś dla szerszych mas: Rambo po turecku. Chociaż mnie to wygląda na krzyżówkę Rambo z Commando.Karabiny z niekończącą się amunicją to stały element żartów z filmów sensacyjnych, tu mamy rozwinięcie pomysłu: bazooka z niekończącą się amunicją! Chociaż wygląda bardziej jak poniemiecki panzerfaust z drugiej wojny światowej… na gumkę.

Na dziś to tyle, bo mnie szczęka ze śmiechu boli.

• Nie tylko w Turcji robią tak zabawne rzeczy, w Indiach potrafią tak samo dobrze.
[/ALIGN]

Przysłowie motywujące, czyli znów o trudachKażdy łoś daje się namówić

Komentarze

Niezarejestrowany użytkownik poniedziałek, 13 lipca 2009 21:25:36

axe/ssg writes: co zrobie, ze lubie takie czerstwe kawalki :) ale! moja wyobraznia nie siega tak gleboko, zeby wymyslic tureckiego monthy pythona. to jest prawdziwe mistrzostwo swiata! jurgi, kucam normalnie, ROTFL!

Tomektkacz poniedziałek, 13 lipca 2009 23:08:39

"Corammbo" z niekłamaną przyjemnością obejrzałem. Gość jest rewelacyjny. Zauważyliście, że jak strzela, to albo albo jest to bazooka bezodrzutowa, albo ma uścisk niczym Terminator.
I jeszcze coś. Jeden z wrogów naszego Herosa, to pewnie dezerter z naszej piechoty morskiej albo ONZ - sądząc po niebieskim berecie...

Jak korzystać z funkcji cytowania:

  1. Zaznacz tekst
  2. Kliknij link „Cytuj”

Napisz komentarz

Komentarz
BBcode i HTML niedostępne dla użytkowników anonimowych.

Jeśli nie możesz odczytać słów, kliknij ikonę odświeżania.


Buźki