My Opera is closing 3rd of March

Wyśmiewisko Różności

Dajcie mi punkt oparcia, a wyśmieję wszystko

Nakręć sobie Gwiezdne wojny… w garażu

, , , , ,


Kto z was nie marzył kiedyś o nakręceniu filmu?

Z wyjątkowo ciekawym pomysłem kulturowego remiksu wyszedł niejaki Casey Pugh. Kto to? Nie wiem, chyba nikt nie wie i nie jest to ważne. Szary blogger i garażowy filmowiec amator wyszedł z pomysłem… nakręcenia Gwiezdnych Wojen od nowa. Garażowo, oczywiście, z udziałem tak wielu internautów, jak się tylko da. Pomysł na Star Wars Uncut jest prosty:

• SW: Nowa nadzieja zostały podzielone na kilkaset piętnastosekundowych fragmentów.
• Ochotnicy zgłaszają się i wybierają sobie fragment, który chcą nakręcić.
• Metoda dowolna, im bardziej oryginalna, tym lepiej.
• Całość zostanie zmontowana i udostępniona.


Reguły są maksymalnie minimalne, z paroma zastrzeżeniami, mającymi na celu uniknięcie sporu o prawa autorskie. Zwariowany pomysł chwycił. Dwa tygodnie temu były ledwie trzy, czy cztery nakręcone sceny, dziś jest kilkadziesiąt. Wszystkie publikowane są w serwisie filmowym Vimeo i można na bieżąco oglądać postęp prac. Podejście i techniki są przeróżne. Są sceny, gdzie R2D2 gra odkurzacz, a Wookiego łaciaty pies. Są sceny odtworzone z groteskowym humorem…Ale są i przykłady doskonałej animacji poklatkowej z użyciem plastikowych żołnierzyków…


[/ALIGN]


…albo wersje owocowo-warzywne:Do każdej sceny może zgłosić się kilka osób, sceny do finalnej wersji zostaną wybrane drogą głosowania (na Vimeo), co powinno zapewnić przyzwoity poziom. Oto świetna animacja ręcznie rysowana:Powstają już nawet filmy dokumentalne o tworzeniu poszczególnych scen, abyśmy mogli docenić ogrom pracy, jaką włożono w niektóre piętnastosekundowe urywki.Zresztą, przejrzyjcie sobie sami, produkcji wciąż przybywa. Można jeszcze się zgłaszać do udziału w projekcie. Tu naprawdę nie trzeba być drugim Bagińskim, czy Mąderkiem. Wystarczy chęć, odrobina czasu i wytrwałości. To doskonały motywator do kreatywności. Z niecierpliwością czekam na wynik eksperymentu.

20 kwietnia 2010 • A oto i pierwszy trailer Star Wars Uncut.
[/ALIGN]

Fajerwerki to się w górę puszcza, kretynie!Przysłowie sportowe raz jeszcze

Jak korzystać z funkcji cytowania:

  1. Zaznacz tekst
  2. Kliknij link „Cytuj”

Napisz komentarz

Komentarz
BBcode i HTML niedostępne dla użytkowników anonimowych.

Jeśli nie możesz odczytać słów, kliknij ikonę odświeżania.


Buźki