My Opera is closing 3rd of March

Wyśmiewisko Różności

Dajcie mi punkt oparcia, a wyśmieję wszystko

Zasubskrybuj kanał RSS

Azjaci są już we wszystkim lepsi

,


Telekineza

Moja niewyczerpana oda do rozsądku

, , , ...

kżyrz                  A gdyby nawet kżyrz zabrali…

Mamy kżyrz
podobny do płyty nagrobnej!

Zabierają nam kżyrz
podobny do płyty nagrobnej!!

Oddajcie nam kżyrz
podobny do płyty nagrobnej!!!

Zabrali.

Została po nim tylko
                              pusta
                                        zgniła
                                                  dziura
                              pusta zgniła dziura.

I to nam wystarczy:
pusta zgniła dziura
pusta zgniła dziura
pu-sta-zgni-ła-dziu-ra
pustazgniładziura


Kto szuka…

, , ,


Zmęczona

Kto szuka, ten się zmęczy.




Opera gives away T-shirts • Opera rozdaje koszulki

,


It took three months, but finally my beautiful Opera T-shirts arrived yesterday, with a warm word from Espen (Community Manager in Opera Software ASA). One T-shirt is a gift for Canabalt game review (I was too lame to take part in the Canabalt Runners contest), one is a gift fot my Gear up by SteelSeries contest (I did not win, but my entry seemd to please the jury).

T-Shirts are great and they fit perfectly.
Currently another My Opera community contest is running, for Twitter users, go for your own Choose Opera T-shirt!

Koszulka OperyKoszulka Opery

Trwało to aż trzy miesiące, ale nareszcie wczoraj dotarły do mnie śliczne koszulki Opery, razem z ciepłym słowem od Espena (Community Managera w firmie Opera Software ASA). Jedna jest upominkiem za recenzję gry Canabalt (byłem za cienki żeby wziąć udział w samym konkursie Canabalt Runners), jedna jest upominkiem za moją pracę na konkurs Gear up by SteelSeries (nie wygrałem, ale widać moje zgłoszenie przypadło jury do gustu).

Koszulki są kapitalne i trafione z rozmiarem.
Aktualnie trwa kolejny konkurs społecznościowy My Opera, dla użytkowników Twittera. Ktoś chętny na koszulkę Choose Opera?

Czytaj dalej…

„Bezmyślne rąbaniny” dobrze wpływają na myślenie

, , ,


Uczeni z Uniwersytetu w Rochester muszą bardzo lubić popularne strzelanki, w tym szczególnie lubiany też przeze mnie Unreal Tournament. Dlaczego? Otóż stał się on dla nich często wykorzystywanym narzędziem badawczym. Ekipa psychologów z tego uniwersytetu zajmuje się bowiem wpływem gier akcji na funkcjonowanie ludzkiego mózgu. I dalecy są od klepania stereotypów na temat wyzwalania agresji, ogłupiania i uzależniania. Może to dlatego, że takie stereotypy, rozpowszechniane głównie przez niedowarzonych, szukających wszędzie ZUA polityków. Wyniki badań są wręcz odwrotne. I bardzo dla graczy miłe.

Gry akcji poprawiają wzrok, a dokładniej percepcję koloru i kształtu. Gracze szybciej wyławiają określone elementy z tła. Wystarczy pograć przez 30 godzin, żeby zmienił się sposób pracy obszarów mózgu odpowiedzialnych za przetwarzanie obrazu.
Gry akcji wyrabiają refleks. Zawodowi gracze mają refleks niczym pilot wojskowego myśliwca. Niestety, mają też często kondycję emeryta i płuca palacza. Ale zachowując umiar, warto chyba sobie tak refleks poćwiczyć.
Gry akcji zwiększają szybkość podejmowania decyzji. Miłośnicy gier akcji szybciej gromadzą i analizują dane, ich mózgi pracują sprawniej. Przydaje się to także w codziennym życiu: prowadzeniu samochodu, orientowaniu w terenie, rozpoznawaniu drobnych elementów. I nie, SIMSy nie mają takiego działania. Tetris też nie.


Tak wygląda gra w UT. Niestety, autor filmu jest cienki. Nawet w porównaniu ze mną.


Przyznam, że po lekturze (w ostatnim przypadku: napisaniu) tych artykułów uruchomiłem dawno nie odpalany Unreal Tournament i z przyjemnością skopałem… nie, muszę się przyznać, że tym razem to mnie skopali. Za długo nie grałem. Pora poćwiczyć, oczywiście w celu polepszenia pracy mózgu.

A Szanownych Czytelnikow zachęcam do obejrzenia poniższego krótkiego filmu dokumentalnego o powstawaniu pierwszej gry z serii Unreal Tournament. Mirdautas Vras!
[/ALIGN]

Czytaj dalej…

Ulepszone WYJŚCIE EWAKUACYJNE, czyli jak można zwiewać szybciej

,


Furgonetka „WYJŚCIE EWAKUACYJNE”
Furgonetka „WYJŚCIE EWAKUACYJNE”
Aczkolwiek wyjście ewakuacyjne ferrari byłoby jeszcze szybsze. Ale może mniej przepustowe.

Wystrzelmy „Lema” w kosmos!

, ,


Pamiętam, pisałem taki artykuł dla Kopalni Wiedzy o ludziach pracujących w NASA, w zespole kierującym misją sondy Dawn – jednej z pierwszych konstrukcji z silnikiem jonowym. Naukowcy z NASA żartowali, że pierwszy raz o silniku jonowym mówiono w latach sześćdziesiątych, w serialu Star Trek. Dziś pomysł twórców s-f powstał naprawdę a ludzie którzy go skonstruowali i kierują nim dziś otwarcie mówią, że to właśnie fantastyczny serial Gene'a Roddenberry'ego pchnął ich do zostania inżynierami kosmicznymi.

W 2011 roku na orbitę wystrzelony zostanie pierwszy polski satelita. Jak czytamy na stronie nauka.gov.pl: wybudowany zostanie w Centrum Badań Kosmicznych PAN i Centrum Astronomicznym im. M. Kopernika PAN we współpracy z Uniwersytetem w Wiedniu, Politechniką w Grazu, Uniwersytetem w Toronto oraz Uniwersytetem w Montrealu. Ich zadaniem będzie prowadzenie obserwacji 286 najjaśniejszych gwiazd galaktyki. Wyniesienie na orbitę nastąpi z kosmodromu Sriharikota w Indiach.

BRITE.PL

My nie mieliśmy seriali s-f, ale mieliśmy jednego z najlepszych pisarzy na świecie. Zdziwiłbym się, gdyby polscy inżynierowie nie czytywali w młodości Stanisława Lema. Pierwszy polski satelita nie został jeszcze nazwany, decyzję o nazwie postanowiono oddać wszystkim chętnym Polakom. Obecnie trwa dogrywka w internetowym głosowaniu, proponowane nazwy to: Lem, Heweliusz, Ary Sternfeld, Pan Twardowski. Jak powinien się nazywać? Nikt tak nie wpłynął na wyobraźnię milionów Polaków jak Stanisław Lem, warto go uczcić. Zwłaszcza, że w roku, kiedy satelita ma zostać wystrzelony, upływa pięć lat od śmierci mistrza Lema, a dziewięćdziesiąt od jego narodzin.

Zachęcam wszystkich do głosowania na stronie www.nauka.gov.pl/na-skroty/ankieta-polski-satelita, ja swój głos na nazwę „Lem” oddałem już dawno. O tym, że głosowanie jeszcze trwa, przypomniał na swoim blogu Sznajper, dzięki. Więcej danych o samym satelicie na oficjalnej stronie.

Narodziny Rozumu, „śpiewają Plejady, kipi Mleczna Droga”

, , , ...


Stanisław Lem

Albowiem Rozum, jeśli jest Rozumem, […] może kwestionować własne zasady, musi wykraczać poza siebie.





Wziąłem dziś z półki drobną, ale wielką książkę , z której wziąłem powyższy cytat: GOLEM XIV. Dopiero po jakimś czasie zorientowałem się, że Autor, gdyby żył, skończyłby dziś 89 lat. Spośród wszystkich ludzi, którzy ukształtowali mnie intelektualnie, Stanisław Lem zajmuje jedno z czołowych miejsc. Wiem, że nie jestem jedyny, że ludzi, którym był duchowym i intelektualnym Rodzicem nie sposób zliczyć…


[/ALIGN]

Odpowiednie przygotowanie sprzyja pięknej sztuce cierpliwości

, , ,


Wilcze paści

Co się odwlecze,
to i tak samo w dołki wpadnie.