My Opera is closing 3rd of March

Wyśmiewisko Różności

Dajcie mi punkt oparcia, a wyśmieję wszystko

Gaz za gaziki, czyli gazowe pertraktacje

, ,


12 czerwca 2010:
Pertraktacje gazowe27 maja 2010:

Białoruś zaoferowała Rosji pełną kontrolę nad swoją siecią gazociągów - w zamian za tani gaz. Prezydent Aleksandr Łukaszenka składa nieoczekiwaną propozycję oddania kontrolnego pakietu w sieci gazociągów i dodaje jeszcze rafinerię ropy. »»»15 czerwca 2010:

Białoruś ma pięć dni na spłacenie długu jaki jest winna Rosji za gaz - oświadczył rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew. Zapowiedział, że w przeciwnym razie Moskwa podejmie ostre działania. […] Szef Gazpromu powiedział, że koncern "ma wszelkie podstawy, by zredukować dostawę gazu na Białoruś proporcjonalnie do wzrostu długu". »»»


Bieg do utraty klawisza…Wałówka wyborcza

Komentarze

Artur „Jurgi” JurgawkaJurgi poniedziałek, 21 czerwca 2010 09:31:04

Złapał Kozak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma:

Originally posted by gazeta.pl:

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew nakazał Gazpromowi zmniejszyć dostawy gazu na Białoruś z powodu zadłużenia tego kraju wobec rosyjskiego państwowego monopolisty - poinformowała dziś agencja Reutera, powołując się na biuro prasowe Kremla. Z kolei agencja AFP podaje, że Miedwiediew nakazał Gazpromowi jedynie przygotować się na ograniczenie dostaw od godz. 10 czasu moskiewskiego (godz. 8 czasu polskiego).

Jednocześnie rosyjskie media cytują szefa Gazpromu Aleksieja Millera, który powiedział, że dostawy gazu na Białoruś będą redukowane stopniowo. Według niego dostawy będą redukowane dzień po dniu proporcjonalnie do wielkości długu.

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka, który nie uznaje tych roszczeń, określił w piątek zachowanie Moskwy jako "niedopuszczalne". Mińsk oskarżył Gazprom, że zalega z zapłatą 200 mln dolarów za tranzyt gazu do Europy przez białoruskie terytorium. Ostatnia runda negocjacji dwustronnych zakończyła się w sobotę bez porozumienia.

Niezarejestrowany użytkownik czwartek, 24 czerwca 2010 11:01:28

mAniek writes: Żeby nie to że jesteśmy od nich zależni, to bym powiedział "a niech się żrą do upadłego".

Jak korzystać z funkcji cytowania:

  1. Zaznacz tekst
  2. Kliknij link „Cytuj”

Napisz komentarz

Komentarz
BBcode i HTML niedostępne dla użytkowników anonimowych.

Jeśli nie możesz odczytać słów, kliknij ikonę odświeżania.


Buźki