My Opera is closing 3rd of March

Wyśmiewisko Różności

Dajcie mi punkt oparcia, a wyśmieję wszystko

Co ma Piłsudski do Maroka?

, , ,


Znakomita większość Czytelników, jak sądzę, posługuje się komunikatorem Gadu-Gadu, a z tych zapewne znaczna część zna taką usługę jak Infobot. Dla tych, którzy nie znają, wyjaśniam: pod numerem 3217426 kryje się automat, który potrafi odpowiadać na różne pytania. Na przykład na żądanie sprawdza słowa w słownikach, tłumaczy na kilka języków, sprawdza prognozę pogody, czy podaje program telewizyjny. Przykładowo pisząc mu:
wiki [żądane hasło]
otrzymamy w odpowiedzi żądane hasło z Wikipedii, bez konieczności wchodzenia na stronę. Co prawda raczej rzadko tej funkcji używałem, bo dokładnie to samo potrafi moja przeglądarka: Opera, no ale bywa przydatna wielu osobom.

Dygresja: początkowo Infobota tworzył indywidualnie jeden człowiek i można było z jego usług skorzystać również poprzez sieci Tlen i Jabber. Kiedy Infobot zyskał popularność, kupiła go firma Gadu-Gadu, której natychmiast zabrakło ludzi (czasu, chęci), żeby udostępniać usługi w jakiejkolwiek sieci poza własną. Mniej więcej wtedy jakoś przestałem z usług bota korzystać. Ale to tak na marginesie.

Jestem teraz ciekaw, kto coś w Infobocie spie… Bo okazało się, że czasami odpowiedzi dawane przez niego zaskakują. Kolega Tkacz zauważył, że na hasło „Piłsudski” otrzymujemy taką oto odpowiedź:
Infobot

Ki czort? Piłsudski w starożytnym Maroku? Aż sprawdziłem Wikipedię: podaje normalnie, czyli stronę ujednoznaczniającą, z pytaniem o którego Piłsudskiego nam chodziło. A Infobot? Chwila i już wiemy, co nam daje: jeden rozdział z hasła „Historia Maroka”. Od dziś zamiast powiedzenia „co ma piernik do wiatraka” mamy nowe… „co ma Piłsudski do Maroka”.

Krótka inwestygacja dowiodła, że to nie jedyne hasło, z jakim Infobot ma problemy. Gorzej, jak ktoś nie zauważy błędu i żywcem zerżnie odpowiedź do pracy domowej…

Czterdzieści lat temu troje śmiałków… Przysłowie optymistów… wersja dla pesymistów

Komentarze

Niezarejestrowany użytkownik piątek, 17 lipca 2009 17:53:32

miskidomleka writes: Nie gorzej, tylko lepiej. Trochę jak: http://www.drmap.info/articles/deliberate-errors.html http://en.wikipedia.org/wiki/Trap_street

Niezarejestrowany użytkownik piątek, 17 lipca 2009 20:46:27

Wimmer writes: Nie próbowałem - wygląda na fajne. Ale mam akurat AQQ.

Artur „Jurgi” JurgawkaJurgi piątek, 17 lipca 2009 21:06:05

Ale AQQ chyba ma protokół GG? Bo to normalny kontakt jest, ja też używam Mirandy, a nie oryginalnego klienta.

Niezarejestrowany użytkownik piątek, 17 lipca 2009 23:13:23

axe/ssg writes: widac to bot na niskim levelu. trzeba poczekac na poziom godlike :)

Radek a.k.a. Majlomajlo sobota, 18 lipca 2009 06:04:28

A to już wiem, kto spieprzył mi Infobota. Niegdyś namiętnie używałem tej usługi (niemal od początku jej poswtania), zwłaszcza słowników, ale od około roku, na przykład Słownik Języka Polskiego to jakaś farsa. Z pamięci kilka słów, których nie potrafi znaleźć: konweniować, piętno (sic!) - Infobot zapytuje, czy nie chodziło czasami o "piękno", docent, referent etc. Wcześniej znajdował wszystko, a nawet podawał przykładowe zdania. Napisałem do nich e-maila, pytając, co się stało i czy nastąpi poprawa. Odpowiedzi jak nie było, tak nie ma - a szkoda, bo dobrze się ta usługa zapowiadała.
P.S. Będę musiał sprawdzić możliwość tej Opery. smile

EDIT: Właśnie ściągnąłem Operę i się z nią zapoznaję. Co prawda zmieniłbym kilka rzeczy tak jak jest w FireFoxie, ale najprawdopodobniej nie zrezygnuje z niej po tygodniu. wink

Tomektkacz sobota, 18 lipca 2009 07:01:41

A tak jakoś mi Piłsudskiego znalazło.
Jako ciekawostkę polecam jeszcze wyszukanie w Wikipedii (w infobocie oczywiście) hasła sex smile

Artur „Jurgi” JurgawkaJurgi sobota, 18 lipca 2009 11:48:29

Majlo: podpowiedź: prawoklik w polu wyszukiwania na dowolnej stronie i opcja "utwórz wyszukiwarkę". Podajesz słowo kluczowe i… masz to samo, co w Infobocie. smile
Jak się oblatasz, to polecam zapoznać się z UserJS i UserCSS. Jakbyś potrzebował zestawu reguł do filtrowania reklam, to służę.
A ja czekam na Operę 10, będzie dużo zmian. Dziewiątka niestety jest trochę powolna.

Artur „Jurgi” JurgawkaJurgi poniedziałek, 29 marca 2010 20:30:57

Nie mogę nie dorzucić tak celnego komentarza:

Spaprany biorytm w Infobocie

Jak korzystać z funkcji cytowania:

  1. Zaznacz tekst
  2. Kliknij link „Cytuj”

Napisz komentarz

Komentarz
BBcode i HTML niedostępne dla użytkowników anonimowych.

Jeśli nie możesz odczytać słów, kliknij ikonę odświeżania.


Buźki